WYJAZD

Czy mogę pojechać na wyjazd sam/sama?

Oczywiście! Na naszych wyjazdach na pewno poznasz mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi. Zostaniesz zakwaterowany/a z innymi uczestnikami w związku z czym nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów związanych na przykład z wolnym łóżkiem w apartamencie.

Jakie dokumenty są wymagane?

To jakie będziesz potrzebował dokumenty zależne jest od kraju, do jakiego się wybierasz. Na większość naszych wyjazdów wystarczy Ci dowód osobisty (pamiętaj, żeby sprawdzić jego ważność!). Może się jednak okazać, że będzie Ci potrzeby również paszport i wiza. Jeżeli masz wątpliwości, odnoście dokumentów, które potrzebujesz zabrać na dany wyjazd, skontaktuj się z nami, a rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Czy przed wyjazdem otrzymam informacje na temat, co się będzie działo na tripie?

Raczej, przed wyjazdem dostaniesz od nas całą paczkę potrzebnych informacji: travel info, zakwaterowanie czy event plan. Zachęcamy do często zaglądania na pocztę przed podróżą, będziemy wysyłać najważniejsze informacje – nic Ci nie umknie i pomoże jeszcze lepiej przygotować się do Campu.

W jakim wieku są uczestnicy WakeCapm'ów?

Tak naprawdę w każdym. Nasze wyjazdy przygotowaliśmy dla wszystkich. Wystarczy zapoznać się z naszą ofertą i wybrać interesujący Cię wyjazdy. Zapraszamy Wszystkich, od dzieciaków po szukających wrażeń Wake kotów!

Jakie atrakcje na mnie czekają?

Moglibyśmy bardzo długo wymieniać jakie atrakcje, przygotowaliśmy na naszych wyjazdach… jednak najlepiej będzie, jak pojedziesz z nami i przekonasz się sami! Jedno jest pewne – nie będziesz się nudzić. Założeniem naszej firmy jest to, że nasze wyjazdy mają się zdecydowanie różnić od wycieczki kupionej w standardowym biurze podróży. Zapewnimy całą paletę atrakcji, które są nie tylko świetną zabawą, ale też integracją z innymi uczestnikami. Czas pokazał, że nowe znajomości zawarte na naszych wyjazdach przekształcają się często w przyjaźń na lata.

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Co muszę zrobić, żeby zarezerwować miejsce?

Rezerwacja miejsca wyjazdy odbywa się przez naszą stronę internetową. Przy ofercie szukaj ikony „rezerwuj” i klikaj!

Kiedy muszę wpłacić zaliczkę?

Zaliczkę należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od wysłania formularza z rezerwacją. Jest ona potwierdzeniem zgłoszenia. Jeżeli zaliczka nie zostanie wpłacona, w tym terminie rezerwacja zostanie automatycznie anulowana.

Kiedy muszę wpłacić całą kwotę za wyjazd?

Całą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed wyjazdem. Nieuregulowanie płatności w tym terminie wiąże się z automatycznym anulowaniem rezerwacji. W takim wypadku zaliczka przepada.

Czy mogę przenieść moją rezerwację na inną osobę?

Możesz, wiąże się to jednak z kosztem zmienia danych w rezerwacji, który wynosi 50 zł.

Czy hotel pobiera kaucję za apartament?

Hotele i pensjonaty, do których jeździmy zawsze pobierają kaucje za apartamenty. W zależności od danego miejsca zwykle wynosi około 50-80 euro za osobę. Dokładna wysokość kaucji podana jest zawsze w opisie wyjazdu.

Kiedy zwracana jest kaucja za apartament?

Kaucja za apartament oddawana jest po zdaniu wszystkich apartamentów przez uczestników wyjazdu. Warunkiem otrzymania zwrotu całej kwoty jest oddanie czystego i niezniszczonego apartamentu. Jeżeli pojawią się w nim znaczne szkody, obsługa hotelu ma prawo zatrzymać kaucję.

Ile wynosi opłata klimatyczna?

Opłata klimatyczna zależna jest od danego kraju i regionu. Zwykle wynosi od 0,20 do 2,50 euro/dzień za osobę. Dokładna kwota opłaty klimatycznej podana jest zawsze w ofercie.

SZKOLENIE

Jak wygląda szkolenie?

Na naszych campach kurs wakeboardowy – podstawy jest bezpłatny (4 godziny dziennie). Szkolenia odbywają się na różnych poziomach zaawansowania. Nasi instruktorzy pomogą postawić pierwsze ślizgi na wakeboardzie, pokażą jak zachowywać się na przeszkodach. Podpowiedzą jak zrobić zapierające dech w piersiach triki. Szkolenie freestylowe: W trakcie tego szkolenia nauczysz się jak wykonać prawidłowe wybicie z krawędzi, raily, backrolle, sbendy i inne tricki.

Instruktorzy WakeCamp'u

Kursy prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów i trenerów. Cała nasza ekipa kocha to co robi i postara się zarazić Cię pasją do sportów wodnych. Każdy z nas stele podnosi swoje umiejętności.

Czy mogę wykupić szkolenie?

Na naszych Wake Campach szkolenia wakeboardowe są bezpłatne. Jedyne co musisz, to zgłosić chęć udziału w szkoleniu podczas rezerwacji.

Kiedy muszę zgłosić chęć udziału w szkoleniu?

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem, zgłoś to najlepiej podczas rezerwacji. Ilość instruktorów na wyjeździe uwarunkowana jest ilością osób zapisanych na szkolenie. Dzięki wcześniejszej wiedzy dotyczącej ilości kursantów, będziemy mogli zapewnić Ci lepszy komfort podczas zajęć.

TRANSPORT

Czy mogę dojechać na miejsce własnym środkiem transportu?

Oczywiście, że możesz. W formularzu rezerwacji znajdują się pola do wybrania: transport autokarem lub transport własny. Rezygnując z transportu autokarem dostajesz rabat w wysokości 200zł.

Jakim autokarem będziemy jechać?

Stawiamy na bezpieczeństwo i komfort przejazdu. Firmy transportowe, z którymi współpracujemy mają nowoczesne autokary i doświadczonych kierowców.

W jakich godzinach jest wyjazd z Polski?

Dokładna godzina wyjazdu zależna jest od miasta z jakiego wyjeżdżasz oraz od miejsca do jakiego jedziemy. Poniżej podajemy orientacyjne godziny i miejsca w jakich najczęściej organizowane są zbiórki:

Warszawa – 14:30 // Plac Defilad

Łódź – 17:00 // PKS Łódź Kaliska

Wrocław – 21:00 // Parking ul. Ślężna ( obok Aquaparku )

Poznań – 19:00 // Stacja Shell Dębina

Kraków – 19:00 // Parking KFC, ul. Conrada 83

Katowice – 20:00 // stacja paliw BP/McDonald przy hotelu Campanile

Uwaga! Miasta z których będziesz mógł pojechać autokarem dostępne są w opisie poszczególnych wyjazdów- nie zawsze możliwy jest transport z każdego z nich.

Jak powinien wyglądać mój bagaż?

To jest bardzo ważne pytanie! Ze względu na ograniczoną ładowność każdego autokaru oraz zasady bezpieczeństwa i przepisy drogowe wprowadzamy limit bagażu 25kg/osoba (bagaż podręczny 5kg, bagaż główny 20kg) oraz jeden komplet sprzętu wakeboardowego. Do pokrowców ze sprzętem NIE WOLNO wkładać absolutnie nic, poza samym sprzętem. Wszelkie napoje, jedzenie i ubrania będą wyciągane i zostawiane przed autokarem. W przypadku posiadania bagażu ponad limitowego, organizator ma prawo odmówić zabrania go na pokład lub pobrać opłatę w wysokości 50 zł/kg nadbagażu.

ZAKWATEROWANIE

Jak wyglądają apartamenty?

Apartamenty, zależności od tego dla ilu osób są przeznaczone, różnią się od siebie głównie rozmieszczeniem sypialni i łóżek . W każdym apartamencie znajduje się łazienka oraz aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym. W apartamentach przeznaczonych dla 4 osób najczęściej znajduje się sypialnia dla dwóch osób i rozkładana kanapa w pokoju dziennym. W sześcioosobowych apartamentach dodatkowe dwa łóżka znajdują się albo w osobnej sypialni albo oddzielonej przestrzeni. Często zdarza się, że są to łóżka piętrowe. Szczegółowy opis apartamentów znajdziesz w ofercie danego wyjazdu.

Czy mogę mieć pewność, że zostanę zakwaterowany/a z moimi znajomymi?

Jeżeli dostaniemy od Ciebie informację, że jedziesz z  grupą znajomych, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żebyście byli zakwaterowani razem. Jeżeli okaże się, że nie ma już dostępnych apartamentów dla ilości osób odpowiadającej Waszej grupie, rozbijemy Was na kilka mniejszych. Postaramy się jednak, żebyście byli zakwaterowani blisko siebie.

Czy mogę wynająć apartament dwuosobowy?

Czasami w naszej ofercie apartamenty dwuosobowe nie są dostępne. Istnieje jednak możliwość dopłaty za wolne łóżka. Jej wysokość zależy od danego hotelu. Jeżeli jesteś zainteresowany apartamentem dwuosobowym zapytaj nas o jego dostępność lub o wysokość dopłaty za wolne łóżka w apartamencie czteroosobowym.

Jakie jest wyposażenie aneksów kuchennych?

W aneksach kuchennych znajdziesz wszystko co jest potrzebne do przygotowania standardowych posiłków. Jest kuchenka, garnki, naczynia, sztućce, szklanki, kubki itp. Często w apartamentach znajduje się również zmywarka . Warto zabrać ze sobą ściereczki do czyszczenia, gąbkę do zmywania, płyn do naczyń i tabletki do zmywarki, żeby ograniczyć wydatki na miejscu.

Czy w apartamentach jest pościel i ręczniki?

Jest to zależne od hotelu do jakiego jedziemy. Jeżeli na miejscu nie ma pościeli piszemy o tym w ofercie i przypominamy przed wyjazdem o jej zabraniu. Natomiast jeżeli chodzi o ręczniki- zawsze zalecamy zabranie ich ze sobą. Nie jeździmy do ekskluzywnych hoteli więc ręczniki dostępne w apartamentach nie zawsze zachęcają do używania.

UBEZPIECZENIE

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie zawarte w cenie naszych wyjazdów jest sprawdzone i nigdy nie mieliśmy z nim problemów. Jest to specjalne ubezpieczenie dla aktywnych osób i obejmuje wszystkie atrakcje, które Wam proponujemy. Ubezpieczenie działa od momentu wyjazdu aż do powrotu. Zapewnia: transport helikopterem, hospitalizację, wizyty u lekarza oraz transport powrotny do domu w Polsce.
Nasze ubezpieczenie (w cenie) jest zawarte w firmie: STU Ergo Hestia S.A.
Sumy ubezpieczeń, pakiet podstawowy:
KL, assistance oraz koszty ratownictwa: 200 000 PLN
NNW: 20 000 PLN
OC: 200 000 PLN
Bagaż 2 000 PLN + rozszerzenie o pakiet SPORT (sporty rekreacyjne i ryzykowne)
Sumy ubezpieczeń, pakiet rozszerzony:
KL, assistance oraz koszty ratownictwa: 500 000 PLN
NNW: 30 000 PLN
OC: 1 000 000 PLN
Bagaż 5 000 PLN -pakiet SPORT PLUS (sprzęt sportowy 5 000 PLN, sporty rekreacyjne, ryzykowne i ekstremalne)

Jak mam się zachować jeżeli będę musiał/a skorzystać z ubezpieczenia?

Na początku wyjazdu otrzymasz kartę z numerem ubezpieczenia oraz telefonem alarmowym. Jeżeli przydarzy Ci się jakiś wypadek od razu zadzwoń pod ten numer. Zgłosi się osoba mówiąca w języku polskim i pokieruje Cię w odpowiednie miejsce. Ważne jest, żebyś udając się do lekarza miał/a ze sobą kartę z numerem ubezpieczenia oraz dowód osobisty.